شبکه تحویل محتوا یا CDN چیست؟ و چه کاربردی دارد

شبکه تحویل محتوا یا CDN چیست؟ و چه کاربردی دارد

CDN (Content Delivery Network) چیست؟

شبکه تحویل(توزیع ) محتوا یا همان CDN تمامی سرورهای جهان را پوشش میدهد. بنابراین زمانیکه شما CDN را برای سایت خود فعال می کنید، اطلاعات شما بر روی تمامی این سرورها ذخیره می شود و زمانی که یک بازدید کننده به سایت یا وبلاگ شما وارد شود. محتوای سایت شامل تصاویر و متن ها و کدهای سایت (JS-CSS-HTML-FONT) از نزدیک ترین سرور نزدیک به خود دریافت می کنید.

CDN مستقیم به هاست یا سرور  شما متصل نمی شود. این کار موجب بهبودی چشمگیر (زی) در عملکرد سایت شما خواهد شد.

استفاده از شبکه ی توزیع محتوا چه مزایایی دارد؟

با استفاده از CDN سرعت بارگذاری وبسایت و نمایش صفحات وبسایت به طور چشم گیری افزایش می یابد که باعث بالا بردن سرعت سایت و افزایش رتبه ی سایت در موتورهای جستجو مانند گوگل و یاهو می شود. این کار به این دلیل اتفاق می افتد که سایت شما روی چندین سرور ذخیره می شود و ترافیک یا داده های وبسایت از یک سرور فراخوانی نمی شود بلکه از نزدیک ترین سرور فراخوانی می شود.

امنیت وبسایت نیز با استفاده از شبکه ی توزیع محتوا یا CDN افزایش می یابد. شبکه های توزیع محتوا از Firewall بسیار قدرتمندی بهره مند هستند که حمله هایی مانند DDOS که به سایت شما می شود را تشخیص داده و آنها را دفع می کند .

مزایای کامل CDN

افزایش سرعت بارگذاری

افزایش امنیت سایت‌ها

افزایش میزان پهنای باند

هزینه بسیار پایین

نصب و راه اندازی آسان

افزایش میزان بهینه سازی سایت

آیا استفاده از CDN معایبی هم دارد؟

استفاده از CDN برای سایت شما هیچ معایبیندارد و توصیه می کنیم تا از آن استفاده کنید با استفاده از CDN نه تنها چند فاکتور مهم برای سئو و بهینه سازی سایت را انجام می دهید، بلکه قادر هستید تا امنیت سایت خود را هم بالا ببرید .

معروف ترین CDN ها چه نام دارند؟

از معروف ترین CDN های جهان می توان به مواردی مثل MaxCDN، VPS.net، Amazon Cloudfront، cloud Flare اشاره کرد که کلودفلر(cloud Flare) از جمله شبکه های CDN است که به صورت رایگان CDN ارائه میدهد اما متاسفانه امکانات زیادی در نسخه رایگان وجود ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

We would like to show you notifications for the latest news and updates.
ردکردن
اعلان ها را مجاز کنید